logotyp
Login
  • image 44
  • image 45

Vítáme Vás na stránkách mateřské školy Sluníčko v Roudnici nad Labem

Zřizovatel mateřské školy Sluníčko je Město Roudnice nad Labem. Byla založena v roce 1977. Nejprve měla čtyři třídy v budově Školní 1805. V roce 2009 byla rozšířena o odloučené pracoviště Školní 1804, ve kterém jsou 2 třídy nejmladších dětí.

164 dětí je rozděleno do sedmi tříd, šesti běžných, jedné speciální pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Třídy jsou barevně laděny a pojmenovány podle zvířátek. Jsou prostorné a světlé s dostatkem hraček, didaktických pomůcek. K výzdobě školy jsou používány dětské práce.

Do běžných tříd MŠ Sluníčko jsou děti zařazovány podle věku a to tak, že do budovy Školní 1804 (třídy Kuřátka a Berušky) chodí zpravidla děti od tří do čtyř let, tedy prvního ročníku. V budově Školní 1805 jsou nejmladší děti ve třídě Zajíčci, starší postupně ve třídě Rybičky a Sovičky.  Třída Krtečci je smíšená, má menší počet dětí. Mohou sem být zařazeni sourozenci různého věku, přejí -li si to rodiče. Třída Motýlci je také smíšená a navštěvují ji děti se speciálními vzdělávacími potřebami

Podle potřeby do tříd integrujeme děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Pedgogům v případě potřeby pomáhají asistenti pedagoga.

V prostorách mateřské školy Sluníčko v budově Školní 1804 je umístěno detašované pracoviště Speciálně pedagogického centra v Litoměřicích. Speciální pedagog zde provádí nápravu řeči, vyšetření školní zralosti, odborné vedeni dětí a rodin. Pracoviště slouží dětem z mateřské školy Sluníčko i dětem z celého spádového okolí Roudnice n. Labem.

K dispozici dětem je rozlehlé hřiště s průlezkami, herními prvky a odpočinkovými kouty.

S dětmi pracujeme podle školního vzdělávacího programu Svět kolem nás, který je v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání.

Zpět na hlavní výpis

NOVINKY

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí

Aktuální jídelníček

obrázek
Aktuální jídelníček najdete zde

DŮLEŽITÉ AKTUALITY

Prázdninový provoz léto 2024

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Mateřská škola Sluníčko, Roudnice nad Labem

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign